Teknoloji

Logitech minimal klavyesini duyurdu

Logitech minimal klavyesini duyurdu Logitech MX Keys Mini klavye oldukça kompakt bir gövdeye sığarken ekstra tuşlarını da kırpıyor. Böylece 5 aya kadar gidebilen bir kullanım süresine sahip oluyor.

Son dönemde popüler olmaya başlayan kompakt klavye tasarımı trendine Logitech de katılıyor. Daha çok oyunculara hitap eden mekanik klavyelerin aksine Logitech MX Keys Mini biraz daha günlük kullanıcılar hedef almış.

Logitech MX Keys Mini özellikleri ve fiyatı
Logitech MX Keys Mini klavye modeli MX Keys klavyesinin küçültülmüş hali durumunda. Sayısal tuş takımı ve kısa yol tuşlarının hepsi kaldırılmış. Fonksiyon tuşlarına ise ikincil olarak bazı yeni fonksiyonlar atanmış.

Mekanik olmayan hassas tuşlara sahip olan klavyede dikte, emoji ve mikrofon kapatma için ikincil fonksiyonlar mevcut. Bluetooth ve USB adaptör sayesinde tüm mobil ve masaüstü platformlarla uyumlu. Aynı anda 3 cihaza kadar bağlanabiliyor.

Arka aydınlatma açık halde klavyeyi 10 güne kadar kullanabiliyorsunuz. Aydınlatma kapalı ise 5 aya kadar kullanılabiliyor. USB Tip-C üzerinden hızlı şarj desteği de sunulmuş. Logitech MX Keys Mini klavye modeli 100$ fiyat etiketine sahip.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir