TikTok 1 milyar kullanıcıyı geçtiğini açıkladı

TikTok, 1 milyar kullanıcıyı geçtiğini açıkladı TikTok tarafından 27 Eylül Pazartesi günü yapılan açıklamalara göre popüler sosyal medya platformu, dünya genelinde aylık 1 milyardan fazla kullanıcı sayısına ulaştı.

Popüler video paylaşma platformu TikTok, yaptığı yeni bir açıklamayla aylık 1 milyar kullanıcıyı geçtiğini duyurdu. Bu, 2018 yılının Ağustos ayında kurulan ve ABD gibi birçok ülke tarafından baskıya uğrayan bir platform için oldukça dikkat çekici bir sayı.

Açıklama, pazartesi günü şirketin operasyon müdürü Vannesa Pappas tarafından TikTok üzerinden yapıldı. Pappas açıklamalarında kullanıcılara TikToku özel kıldıkları için teşekkürlerini iletti.

Dünyanın en çok indirilen uygulaması
Uygulama analitiği SensorTower da geçtiğimiz aylarda yaptığı bir açıklamada ByteDancein sahip olduğu TikTokun popülaritesinin pandemi sırasında çok yükseldiğini ortaya çıkardı. TikTok, 2020nin ilk çeyreğinde yaklaşık olarak 315 milyon indirme ile dünyanın en çok indirilen uygulaması hâline geldi.

ByteDancein 2020 yılındaki geliri ise 34.3 milyar dolar olarak bildirilmişti. Diğer sosyal medya platformları da TikTokun popüler kısa videolara benzer özellikler çıkarmaya başlamıştı. Instagram; Reels özelliğini, YouTube da YouTube Shorts özelliğini piyasaya sürmüş ve TikToka rakip olmak için çaba sarf etmişti.

Ek olarak, geçtiğimiz haftalarda yapılan bir araştırma sonucunda da TikTok kullanıcılarının platformda YouTube kullanıcılarından daha fazla zaman geçirdiği ortaya çıkarıldı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir