MHP Kulisleri: Bahçeli Aday Olmayacak!

4 Kasım’da kongreye hazırlanan MHP’de tabanı hareketlendiren bir iddia parti kulislerinde ortaya atıldı.

Buna göre, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli güçlü bir muhalif hareketle karşılaşırsa kurultayda aday olmayacak; yerine ise Emaneti sahibine teslim ediyorum diyerek Alparslan Türkeşin oğlu Tuğrul Türkeşi önerecek.

Bahçelinin parti bünyesinde yapılan bir toplantıda, kendisine sorulan Ülkü Ocaklarına Genel Başkan atayacak mısınız? sorusuna, Yeni yönetim karar verecek yönünde bir yanıt vermesi, Devlet Bahçeli aday olmayacak mı sorularını da beraberinde getirdi.

MHP KULİSLERİ BU İDDİAYI KONUŞUYOR

Aydınlık Gazetesinin iddiasına göre, MHP genel merkez çevrelerinde yapılan araştırmalarda kulislerde dolaşan en çok bu iddialar konuşuluyor.

İddiaya göre, il ve ilçe kongrelerinde muhalif gurupların ortak hareket etmesi ve son dönemlerde MHP Trabzon milletvekili Koray Aydına yakınlaşmaları
üzerine Genel Merkez, Türkeş hamlesini devreye sokma kararı aldı.

KURULTAY KAYBETMEMEK İÇİN..

2004 yılında geçirdiği kalp ameliyatı sonrasında tamamen genel başkanlığı bırakacağı konuşulan Devlet Bahçeli de Kurultay kaybetmemek için bu hamleye destek verme kararı aldı.

Bahçeli, bür süre tabanın nabzını yoklayacak. Yoklama sonucunda parti içi muhalefetin kendisine üstünlük kurduğunu tespit ederse çekilip, muhalefetin karşısında Tuğrul Türkeşi çıkaracak. Böylece MHPde İKİNCİ TÜRKEŞ döneminin önü açılacak.

30 VEKİL DESTEK VERİYOR

Koray Aydın, MHPde bazı çevreler tarafından adaylığını henüz açıklamamasına rağmen, genel başkan adayı gibi kendini tanıtması dikkat çekiyor. Ülkü ocaklarında etkili olan isimlerden Suat Başaranın da Almanya dönüşü Koray Aydına yakın durduğu öğrenildi. Ayrıca aralarında Atilla Kayanın da bulunduğu 30 kadar milletvekilinin de yönetime yönelik eleştirilerinin olduğu ve parti içi muhalefete destek vereceği konuşuluyor.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir