Muhteşem Yüzyıl Kösem 30. bölüm fragmanı yayınlandı

Muhteşem Yüzyıl Kösem 30. bölüm fragmanı yayınlandı Muhteşem Yüzyıl Kösem 30. bölüm fragmanı yayınlandı. Star Tv ekranlarının beğenilerek takip edilen dizisi Muhteşem Yüzyıl Kösem yeni bölümde yine nefes kesen sahneleriyle ekrana kilitleyecek. Muhteşem Yüzyıl Kösem 30. bölüm fragmanı ve son gelişmeler haberimizde

Yapımını TIMS Productions’ın, yapımcılığını Timur Savcı’nın yaptığı, başrollerini ise Beren Saat, Hülya Avşar, Aslıhan Gürbüz, Mete Horozoğlu, Vildan Atasever, Taner Ölmez, Öykü Karayel, Boran Kuzum, Mustafa Üstündağ, esra dermancıoğlu ve Nadir Sarıbacak’ın paylaştığı Muhteşem yüzyıl Kösem her Perşembe akşamı starda.

MUHTEŞEM YÜZYIL 29. BÖLÜM ÖZETİ

Muhteşem Yüzyıl Kösem’de bu hafta isyan ateşi yükseliyor!

İki can düşman.. Kösem ve Safiye, son kez karşı karşıya geliyor! Sultanların arasındaki savaş herkesi şoke eden bir biçimde son buluyor. Yeniçeri ile karşı karşıya gelen Sultan Osman seferden dönmek zorunda kalıyor. Osman, Kösem’in iktidarına son verebilmek için onu payitahttan sürgün ediyor. Sefer kutlamaları yapılırken, acı bir kaza yaşanıyor! Bu hadiseden Kösem’i sorumlu tutan Osman, Kösem’e düşman kesiliyor. Osman, yeniçeri ocağını kaldırmaya karar veriyor. Osman’ın gizli amacını öğrenen yeniçeri isyan ediyor. İstanbul yangın yerine dönüyor. Şehzadeleri kurtarmak isteyen Cennet, çocukları saraydan kaçırıyor. Kösem her yerde çocuklarını ararken, şehzadeler ortadan kayboluyor. Halime, oğlu Mustafa’yı tahta çıkarmak için isyan ateşini körüklüyor. Sarayı basan askerler Mustafa’ya biat ediyor. Sultan Osman has odada sıkışıp kalıyor. Yeniçeri, Osman’ı tahttan indirmek için has odaya yürürken, Dilruba Kösem’i ateşe atacak bir teklifte bulunuyor.

MUHTEŞEM YÜZYIL KÖSEM 30. BÖLÜM FRAGMANI

İskender’in ölümüyle tüm ümidini kaybeden Safiye, son kez Kösem ile karşı karşıya gelir. İki can düşmanının yüzleşmesi beklenmedik bir biçimde son bulacaktır. Seferde yeniçeriyle karşı karşıya gelen Sultan Osman, payitahta dönmek zorunda kalır.Kösem’in yeniçeriyi kışkırttığını düşünen Osman, Kösem’in iktidarına son vermek için onu payitahttan sürgün eder.
Sultan Osman, bugüne dek görülmemiş bir şey yaparak, hacca gitme kararı alır. Oysa bu kararın ardında bambaşka bir planı vardır.Mısır’a gidip asker toplayacak ve yeniçeri ocağını kaldıracaktır.Osman’ın aldığı karar sonun başlangıcı olur.
Sultan Osman’ın asıl amacını öğrenen yeniçeri isyan eder. Başta Kösem ve Halime’nin de destek verdiği isyan, çığrından çıkar.Kösem şehzadelerini kurtarmak için harekete geçtiğinde büyük bir sürprizle karşılaşır. Şehzadeler ortadan kaybolmuştur..

Halime ise bu isyanı fırsata çevirir. Askerler, Mustafa’yı padişah ilan ederken, Sultan Osman has odada ölümle yüzyüze kalır.

Oyuncular

Beren Saat
Anastasia Tsilimpiou
Hülya Avşar
Ekin Koç
Mete Horozoğlu
Aslıhan Gürbüz
Kadir Doğulu
Mehmet Kurtuluş
Berk Cankat
Erkan Kolçak Köstendil
Tülin Özen
Esra Dermancıoğlu
Cihan Ünal
Nadir Sarıbacak
Vildan Atasever
Öykü Karayel
Mustafa Üstündağ
Taner Ölmez
Boran Kuzum
Burak Dakak
Ahsen Eroğlu

Safiye Sultan (Hülya Avşar) — Sultan Ahmedin büyük validesi. Venedik asıllı, zengin bir aileden gelmiştir. Oğlu III. Mehmedin ölümünün ardından torunu Ahmedin tahta çıkmasında büyük katkısı olmuştur. Haremdeki ve devlet içindeki entrikalara hakimdir. Bu entrikaların en tehlikelilerini bizzat tasarlayan ve uygulayan kendisidir.

Hümaşah Sultan (Vildan Atasever) — Sultan Murat ve Safiye Sultanın kızı. Gerçekten Sultan Murat ve Safiye Sultanın bu isimde bir kızı yoktur. dizi için yaratılmış hayali karakterdir..

Halime Sultan (Aslıhan Gürbüz) — Çerkes asıllı. Padişah Sultan Mehmedin gözdelerinden, Şehzade Mustafanın annesi. Oğlu Mustafa, Halimenin en değerli varlığı. Geçmişte bir evlat acısı yaşamış. Hırslı, ateşli, öfkeli ve gizemli. Büyüye, fala meraklı. Karanlık sanatlarla yakın ilişki içindedir. Bu yüzden harem içinde namı büyücüye çıkmıştır.

Handan Sultan (Tülin Özen) — Sultan Ahmedin validesi. Boşnak asıllı. Sade ve zarif bir güzelliğe sahip. Oğlunun tahta geçmesiyle birlikte valide sultanlık makamına kavuşmuştur.

Şehzade Yahya (İskender) (Berk Cankat) — Aslında kayıp Şehzade Yahyadır..Gerçek ailesini bulmak, kim olduğunu öğrenmek için İstanbula doğru yola koyulmuştur.Devşirmelerle birlikte İstanbula doğru yol alırken Anastasiaya denk gelip ona aşık olmuştur. Acemi ocağına girmesiyle birlikte İskender adını almıştır. Sultan Ahmedin ocağı ziyareti sırasında dikkatini çekip ve ikili arasında uzun yıllara yayılacak bir dostluk başlamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet Seviyeli Sesli Kameralı Chat Sitesi