Nvidia: Talebe yetişmemiz birkaç ayı bulabilir

Nvidia: Talebe yetişmemiz birkaç ayı bulabilir RTX Ampere’nin satışa sunulmasıyla stokların tükenmesinin ardından kullanıcılar Nvidia’a tepki göstermeye devam ediyor. Görünüşe göre sorun yakın zamanda çözülmeyecek.

Yeşil ekip RTX 3000 serisiyle etkileyici performans artışı sunarken daha dengeli bir fiyatlandırma izledi. Buraya kadarki kısım donanımseverleri heyecanlandırsa da stoklarda bulunmayan kartlar bekleyenleri üzmeye devam ediyor.

Firmanın CEO koltuğunda oturan Jensen Huang’ın yatırımcılarla biraraya geldiği etkinlikte yaptığı açıklamalar RTX 3000 serisinden bir kart edinmek isteyenlerin duymak istemeyeceği cinsten.

Stok sıkıntısı bir süre devam edebilir
Huang’a göre endüstri genelinde yaşanan yavaşlık neticesinde piyasadaki talebe yetişilemiyor. Bulunabilirlik durumundaki düzelme içinse birkaç ay sürebileceği belirtilmiş

Yeşil ekibin CEO’su geçtiğimiz ay da içinde bulunduğumuz pandemi dönemine işaret ederek stok sıkıntısının yıl sonuna kadar sürebileceğini açıklamıştı. Diğer taraftan AMD’nin RX 6800 serisinde de aynı durum yaşandığı bildiriliyor. Umarız ilerleyen dönemde oyuncular hayalini kurduğu kartlara kavuşabilir.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir