Diriliş Ertuğrul 119. bölüm fragmanı Ertuğrulun heybe mücadelesi

Diriliş Ertuğrul 119. bölüm fragmanı izleyenleri meraklandırdı. TRT 1in büyük ilgiyle takip edilen dizisi Diriliş Ertuğrul yeni bölümde Ertuğrulun heybesi büyük merak uyandırıyor. İşte Diriliş Ertuğrul 119. yeni bölümde heybe için verilen o mücadele haberimizde.

Çarşamba akşamları izleyicisini ekrana kilitleyen Diriliş Ertuğrul yeni bölümde heyecan dorukta. Diriliş Ertuğrul 119. yeni bölümüyle yarın akşam 20.00de TRT 1de.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL SON BÖLÜMDE NELER OLDU?

Halime, Kayı Obasında toprağa verilmiş ve Ertuğrul bunun üzerine bir süre yalnız kalmak istemişti. Osmana bir süt anası bulunabilmesi için civar obalara alplar gönderilmişti. Ancak uygun bir süt anası bulunamamıştı. Ertuğrul, ormanlık alanda evladını yeni kaybetmiş olan Sugay Hatun’a rastlamış ve onu Kayı Obası’na gelip Osman’ın süt anası olmaya ikna etmişti. Noyan, ilk hamlesini yapmış ve önce Ahmet’in sonra da Almıla ile birlikte Tekfur Kritos’un canını almıştı. Almıla ise tekfurun kellesini Ertuğrul’a getirmiş ve onun güvenini kazanmıştı. Bu sırada alplar da Ahmet’in cenazesini getirmiş ve herkes büyük bir şok yaşamıştı

Halimenin vefatının ardından aç kalan Osman, sıhhatine kavuşabilecek mi? Sultan Gıyaseddin, Ertuğrulu Ögedaya ne amaçla elçi olarak gönderecek? Ertuğrul’u bekleyen bu çetin vazifenin sonu nereye varacak? Almıla, amacı doğrultusunda neler yapacak? Tekfur Kritos’un ardından Kayı Obası’nın başına kim musallat olacak?

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir