Gökhan Tepe kimdir?

Türk pop müziğinin başarılı isimlerinden Gökhan Tepe, vokalistliğini yapan ve uzun bir süredir birlikte olduğu Aylin Özer’le evlilik kararı aldı. Peki, Gökhan Tepe kimdir? İşte hakkında detaylı bilgiler.

Pek çok ünlünün evlendiği 2016 yılında dünya evine girmeye hazırlanan çift, düğün tarihini 21 Temmuz olarak belirlemiş. İkili, İstanbul’da 7 yıldızlı bir otelde yapılacak düğün için hazırlıklara hız verdi. Tepe ve Özer, Türk örf ve adetlerine göre yapılacak düğün töreninin tüm detaylarıyla yakından ilgileniyor.

İLİŞKİSİNİ GÖZLERDEN UZAKTA YAŞADI

Gökhan Tepe, bu aşkı uzun süre gizli tutmayı başardı. Şarkıcının nazar değmesinden korktuğu için Özer’le ilişkisini gözlerden uzak yaşamayı tercih ettiği öğrenildi. İlk kez geçtiğimiz ocak ayında Özer’le birlikte olduğunu açıklayan Tepe, şarkılarını yazarken bu aşktan ilham aldığını da itiraf etti.

GÖKHAN TEPE KİMDİR?

Gökhan Tepe (d. 8 Şubat 1978; Kartal, İstanbul), Türk şarkıcı, söz yazarı, besteci ve aktör.

8 Şubat 1978 Kartal, İstanbul doğumlu olan Gökhan Tepe, ilkokulu Yeşilyurt Hamdullah Suphi Tanrıöver İlköğretim Okulu’nda okudu. İlkokuldan sonra müziğe olan yeteneğinin görülmesi üzerine 1988 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Müzikisi Devlet Konservatuvarı’na girdi.

1996 yılında prodüktörlüğünü İskender Ulus’un yaptığı Çöz Beni adlı albümünü çıkardı. Bu albümde yer alan Dönmem, Bayıldım, Aşk Belası, Zor Gelir ve Çöl Çiçeği adlı parçalarına klip çekti. Ardından 1999 yılında ikinci albümü Canözüm piyasaya çıktı. Selim Çaldıran ve Cenk Eroğlu’nun yaptığı albümde, albüme ismini veren Canözüm adlı parça ile çıkış yaptı. Bu albümden kliplenen bir diğer şarkı da Sevmeler Yasak Bana isimli şarkı oldu.

2002 yılına gelindiğinde Belki Hüzün Belki De Aşk adlı albümü müzikseverlerle buluştu. Yine bu albümde yer alan Annem ve Tanrım Affeder Mi? kısa sürede listelerde üst sıralara tırmandı. Bu albümde aynı zamanda söz ve müziği sanatçıya ait birçok parça bulunuyordu.

Müziğe 4 yıl ara verdikten sonra 2006 yılının Temmuz ayında Yürü Yüreğim adlı albümü müzik marketlerdeki yerini aldı. Sanatçının müzik yaşamından önemli bir yere sahip olan bu albümde, albüme adını veren Yürü Yüreğimin yanı sıra İnsanoğlu ve Gel Aşkım adlı parçalara klip çekildi. Gökhan Tepe, kendi albümünde yer alan parçalarının yanında başka sanatçılar için beste çalışmaları da yaptı.

Gökhan Tepe’nin müzik çalışmaları hızla devam ederken bir yandan da Show TV’de yayınlanan Maçolar adlı dizide Burhan Öçal ve Özlem Tekin ile ilk kez kamera karşısına geçti. Televizyondaki bu başarısı üzerine ardından Kanal D’nin beğeni ile takip edilen dizisi Elveda Derkende Ece Uslu ve Burcu Kara gibi isimlerle başrolünü paylaştığı dizide yer aldı.

2008 yılında Vur isimli albümünü DMC etiketiyle piyasaya sürdü ve bu albümden Vur ve Çok Özlüyorum Seni parçalarına video klip çekti.

2011 yılında Aşk Sahnede albümünü çıkardı. Kırmızı halı, Yalan Olur, Söz gibi şarkılarına klip çekti.

2012 yılında yine prodüktörlüğünü üstlendiği yedinci albümü “Kendim Gibi”yi 14 Aralık 2012’de yayınladı. Albümde “Tanrım Dert Vermesin”, “Üç Kelime”, “Adı Aşk Olsun” ve “Veda Makamı” şarkılarını kliplendirdi. Ebru Gündeş’e verdiği bestesi “Beyaz” ilk kez bu albümde Gökhan Tepe tarafından seslendirildi.

Sanat hayatı boyunca bestelediği 100’ü aşkın eseri kendi albümlerinin yanı sıra farklı albümlerde de yer alan Gökhan Tepe, 2014 yılının sonlarına doğru “Gelsen De Anlatsam” şarkısını dinleyicilerle buluşturdu. Bu şarkı iki ay boyunca resmi radyo analiz raporlarına göre 1 numarada kalarak büyük bir başarı elde etti.

Gökhan Tepe, 14 Şubat 2015’de sevgililere özel şarkısı “Sonsuza Kadar” ile dijital müzik platformları üzerinden dinleyicilerle buluştu.

2015’in Mart ayında ise, müzik kariyerinin sekizinci albümü olan “Seninle Her Yere” yayınlandı. Bu albümden ”Gelsen De Anlatsam” ve ”Kader” şarkılarına video klip çekti.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir