Nerede oy kullanacağım 2018 YSK seçmen sorgulama

Nerede oy kullanacağım? Sorusunun yanıtı gündemde merakla araştırılıyor. Cumhurbaşkanlığı ve 27inci dönem Milletvekilliği seçimi için sayılı günler kaldı. Vatandaşların merak ettiği 2018 YSK seçmen sorgulamasının nasıl yapıldığı haberimizde yer alıyor.

2018 YSK seçmen sorgulama işleminin nasıl yapıldığını haberimizde bulabilirsiniz. Milyonlarca vatandaş 24 Haziran Pazar günü oy kullanacak. İşte nerede oy kullanacağım? Sorusunun yanıtı ve konuya dair önem taşıyan tüm bilgiler…

2018 YSK SEÇMEN SORGULAMA

Seçmen kağıdı ellerine ulaşmayan vatandaşlar, nerede oy kullanacaklarını YSKnın internet sitesinde öğrenebiliyor. Vatandaşlar, seçmen sorgulama uygulamasının Nerede Oy Kullanacağım sayfasına girerek oy vereceği sandık bilgilerine ulaşabiliyor. Yurt dışında ikamet edenler ise seçmen sorgulama uygulamasının Yurtdışı Seçmen Sorgulama sayfasından oy kullanacakları tarih aralığı ile oy vereceği yer ve adres bilgilerini sorgulayabiliyor.

Yurtiçi seçmen sorgulama yapmak için YSKnın internet sitesine girip, Nüfusa Kayıtlı Olduğu İl, T.C. Kimlik Numarası, Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No gibi bilgileri doldurduktan sonra resim doğrulaması yaparak nerede oy kullanacağını öğrenebilecek.

24 Haziranda yapılacak Cumhurbaşkanı ve 27inci Dönem Milletvekili Genel Seçimleride oy kullanma saatleri ise şu şekilde:

Tüm yurtta: 08.00-17.00

Dış Temsilciliklerde: 09.00-21.00 saatleri arası

Gümrük Kapılarında: 24 Saat (24 Haziran Pazar günü saat 17.00a kadar)

59 milyon 391 bin 328 seçmen oy kullanacak

Yüksek Seçim Kurulu, 24 Haziran 2018 Pazar günü gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 27nci dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde yurt içinde ve yurt dışında toplam 59 milyon 391 bin 328 seçmenin oy kullanacağını açıklamıştı.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir