Kıvanç Tatlıtuğ, bölüm başına ne kadar ücret istedi?

Kıvanç Tatlıtuğ, bölüm başına ne kadar ücret istedi? Ali Eyüboğlu, Kıvanç Tatlıtuğun Ay Yapımdan yeni dizisi için istediği ücreti köşesinde yazdı.

Milliyet Cadde yazarı Ali Eyüboğlu, ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğun Ay Yapımdan yeni dizisi için istediği ücreti köşesinde yazdı.

İşte Eyüboğlunun bugünkü yazısından Kıvanç, bölüm başına ne istedi? başlıklı o bölüm:

Epeydir TV dünyası ve dizi sektörünün geleceğine dair öngörülerimi dile getiriyorum bu sütunlarda

Dizi yıldızlarının bölüm başına birkaç yüz bin TL aldığı dönem bitti diye yazıyorum ısrarla

Dizi dünyasının falına bakarak yazmıyorum bunları. TV yöneticileri ve dizi yapımcılarıyla yaptığım görüşmelerden aldığım bilgileri paylaşıyorum.

Yazdıklarımın mürekkebi kurumadan olanlar belli.

Aldıkları reyting ve reklam maliyetlerini karşılamadığı için kanalların bitirmeye karar verdiği yapımlar söz konusu.

Öte yandan, yapımcılardan halen yayında olan diziler için yüzde 20-40 arasında indirim isteyen televizyonlar.

Bu da demektir ki, sonbaharda başlayacak yeni yayın döneminde star odaklı dizilerin yerini daha düşük maliyetli yapımlar alacak.

Görüşmeleri aylar öncesinden başlayan ve Alicede çekileceğini duyurduğum FOXun Prison Break dizisinin yerli versiyonu bile etkilendi maliyetlerin indirilmesinden.

FOXun yeni sezon için planladığı diziyi, Ay Yapım çekecekti. Başrol için konuşulan isim de Kıvanç Tatlıtuğdu.

Taraflar bu amaçla ön protokol bile yaptı. Senaryo son aşamaya geldiğinde Tatlıtuğ, Ay Yapımdan bölüm başına 270 bin TL isteyince, FOXun yönetimi artık böyle bir parayı vermelerinin olanaksız olduğunu söyledi.

Tatlıtuğ, bu fiyatı, dizi sektöründe köklü değişimin yaşandığı bir dönemde riske girmemek için mi verdi bilmiyorum. Bildiğim bir şey var ki; o da FOXun telif hakları kendilerinde olan Prison Breakı çekmeye kararlı olduğu. O yüzden Tatlıtuğ fiyat indirimine yanaşmazsa, başrol için başka bir oyuncuyla anlaşılacak.

Add your comment

Your email address will not be published.